Firmaprofil Offentlige registerdata

Aktiv

H72 PARK AS

Aksjeselskap i Bergen kommune · Utleie av egen eller leid fast eiendom · registrert 01.07.2022

Org.nr.929 443 918

Hardangervegen 72, 5224 NESTTUN

Organisasjonsform
Aksjeselskap
Kommune
BERGEN
Byggsikt Risikoscore C57poeng Moderat risiko

Regnskapsår 2025Beløp i NOK

Driftsinntekter
585 000 kr
Resultat før skatt
114 000 kr
EBITDA
436 000 kr

Selskapet

Stiftet
09.06.2022
FirmarapportFinn lignende Sammenlign
Overvåk
Under utviklingFølg endringer i selskapet

Overvåking og varsler kommer senere. Ingen overvåking er aktivert og ingen varsler blir sendt.

Kort om H72 PARK AS

H72 PARK AS er et aksjeselskap med forretningsadresse i Nesttun i Bergen kommune, stiftet 09.06.2022. Selskapet er registrert med næringskode 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendom. I årsregnskapet for 2025 var driftsinntektene 585 000 kr, driftsresultatet 353 000 kr og årsresultatet 89 000 kr. Daglig leder er Lene Haukeland, styrets leder er Kenneth Haukeland, og største registrerte aksjonær i 2025 var HUS EIENDOMMER AS med 100 %.

Kilder: Enhetsregisteret, Regnskapsregisteret og Skatteetatens aksjonærregister.

Regnskap og nøkkeltall

Beløp i NOK

Driftsinntekter 2025
585 000 kr
Resultat før skatt 2025
114 000 kr
EBITDA 2025
436 000 kr
Selskapsform
AS
Stiftelsesdato
09.06.2022
Egenkapitalandel 2025
4,9 %

Siste regnskap

NOK
585 000 kr
353 000 kr
114 000 kr
89 000 kr
6 408 000 kr
313 000 kr
436 000 kr

Utvikling i regnskapet

Mill. NOK

Driftsinntekter og Driftsresultat (EBIT) per regnskapsperiode Mill. NOK. Oppgitte nullbeløp er med; manglende beløp er ikke null. Linjer forbinder bare sammenhengende årsperioder med oppgitte beløp. Alle eksakte beløp finnes i fullt regnskap. Regnskapsår 2023 · Driftsinntekter: 626 000 NOKRegnskapsår 2024 · Driftsinntekter: 444 000 NOKRegnskapsår 2025 · Driftsinntekter: 585 000 NOKRegnskapsår 2022 · Driftsresultat (EBIT): −8 000 NOKRegnskapsår 2023 · Driftsresultat (EBIT): 313 000 NOKRegnskapsår 2024 · Driftsresultat (EBIT): 158 000 NOKRegnskapsår 2025 · Driftsresultat (EBIT): 353 000 NOKRegnskapsår 2023 · Driftsinntekter: 626 000 NOKRegnskapsår 2024 · Driftsinntekter: 444 000 NOKRegnskapsår 2025 · Driftsinntekter: 585 000 NOKRegnskapsår 2022 · Driftsresultat (EBIT): −8 000 NOKRegnskapsår 2023 · Driftsresultat (EBIT): 313 000 NOKRegnskapsår 2024 · Driftsresultat (EBIT): 158 000 NOKRegnskapsår 2025 · Driftsresultat (EBIT): 353 000 NOK
  • Driftsinntekter
  • Driftsresultat (EBIT)

Nøkkeltall

Numeriske skalaer · ikke en kredittvurdering.

Alle nøkkeltall

Likviditetsgrad 1

1,09

2024: 0,09

Likviditetsgrad 1 · numerisk viser Verdi 1,09. Lineær skala fra 0 til 3. Viseren viser verdien på denne numeriske skalaen.
Beregning

Lineær, numerisk skala

Rødt, gult og grønt deler den viste tallskalaen i tre like intervaller. Fargene er ikke kvalitetsgrenser eller en kredittvurdering. En markering langs ytterkanten viser forrige oppgitte periode når verdien er innenfor skalaen.

BeregningSum omløpsmidler / sum kortsiktig gjeld

Driftsmargin

60,3%

2024: 35,6 %

Driftsmargin · numerisk viser Verdi 60,3 %. Lineær skala fra −10 % til 20 %. Verdien er over maksimum. Viseren stopper ved maksimum; tekstverdien er ikke avgrenset.
Over skala · Beregning

Lineær, numerisk skala

Over skalaens maksimum (20 %). Viseren stopper ved endepunktet.

Rødt, gult og grønt deler den viste tallskalaen i tre like intervaller. Fargene er ikke kvalitetsgrenser eller en kredittvurdering. En markering langs ytterkanten viser forrige oppgitte periode når verdien er innenfor skalaen.

BeregningDriftsresultat / driftsinntekter × 100

Egenkapitalandel

4,9%

2024: 4 %

Egenkapitalandel · numerisk viser Verdi 4,9 %. Lineær skala fra −20 % til 60 %. Viseren viser verdien på denne numeriske skalaen.
Beregning

Lineær, numerisk skala

Rødt, gult og grønt deler den viste tallskalaen i tre like intervaller. Fargene er ikke kvalitetsgrenser eller en kredittvurdering. En markering langs ytterkanten viser forrige oppgitte periode når verdien er innenfor skalaen.

BeregningEgenkapital / eiendeler × 100

Totalrentabilitet

1,8%

2024: 0,7 %

Totalrentabilitet · numerisk viser Verdi 1,8 %. Lineær skala fra −10 % til 25 %. Viseren viser verdien på denne numeriske skalaen.
Beregning

Lineær, numerisk skala

Rødt, gult og grønt deler den viste tallskalaen i tre like intervaller. Fargene er ikke kvalitetsgrenser eller en kredittvurdering. En markering langs ytterkanten viser forrige oppgitte periode når verdien er innenfor skalaen.

Beregning(Resultat før skatt + rentekostnader) / gjennomsnittlig sum eiendeler × 100

Egenkapitalrentabilitet før skatt

39,6%

2024: 17 %

Egenkapitalrentabilitet før skatt · numerisk viser Verdi 39,6 %. Lineær skala fra −20 % til 40 %. Viseren viser verdien på denne numeriske skalaen.
Beregning

Lineær, numerisk skala

Rødt, gult og grønt deler den viste tallskalaen i tre like intervaller. Fargene er ikke kvalitetsgrenser eller en kredittvurdering. En markering langs ytterkanten viser forrige oppgitte periode når verdien er innenfor skalaen.

BeregningResultat før skatt / gjennomsnittlig sum egenkapital × 100

Gjeldsgrad

19,47

2024: 23,8

Gjeldsgrad · numerisk viser Verdi 19,47. Lineær skala fra 0 til 12. Verdien er over maksimum. Viseren stopper ved maksimum; tekstverdien er ikke avgrenset.
Over skala · Beregning

Lineær, numerisk skala

Over skalaens maksimum (12). Viseren stopper ved endepunktet.

Grønt, gult og rødt deler den viste tallskalaen i tre like intervaller, med grønt ved de lave verdiene. Fargene er ikke kvalitetsgrenser eller en kredittvurdering. En markering langs ytterkanten viser forrige oppgitte periode når verdien er innenfor skalaen.

BeregningSum gjeld / sum egenkapital

Byggsikt Risikoscore

Regnskapsgrunnlag 2025

C57

Poengsummen viser selskapets plassering i modellens sammenligningsgrunnlag. Høyere poengsum betyr lavere beregnet risiko.

Ledelse og roller

4 registrerte roller

Kilde: Brønnøysundregistrene. Rolleprofiler kan omfatte personer med samme navn og fødselsår. Oppføringer uten profilkobling vises uten lenke.

Registrerte eierposter

Kilde: Skatteetaten.

Konsern og eierskap

Utforsk strukturen

Registrerte eierposter

Dette foretaket · 929 443 918H72 PARK AS
Kilde: Skatteetaten.

Adresse og kontakt

Kartet lastes når det vises.
© OpenStreetMap contributors

Dra for å flytte · +/− for zoom · Piltaster når kartet har fokus

Registrert forretningsadresse

Hardangervegen 72, 5224 NESTTUN
Virksomhetens registrerte formål

Eie og drive fast eiendom, eie aksjer og andeler i andre selskaper.

Beliggenhet

H72 PARK AS

Hardangervegen 72, 5224 NESTTUN

Kartet lastes når det vises.
© OpenStreetMap contributors

Dra for å flytte · +/− for zoom · Piltaster for å flytte · Home for å sentrere · Esc for å lukke

Offisiell foretaksinformasjon

Vedtektsfestet formål
Eie og drive fast eiendom, eie aksjer og andeler i andre selskaper.
Juridisk navn
H72 PARK AS
Org nr
929 443 918
Registreringsdato
01.07.2022
Stiftelsesdato
09.06.2022
Selskapsform
Aksjeselskap
Daglig leder
Lene Haukeland
Adresse
Hardangervegen 72, 5224 NESTTUN
Registrert i
  • Registrert i MVA
  • Registrert i Foretaksregisteret 01.07.2022
  • Ikke registrert i Frivillighetsregisteret
Aksjekapital
30 000 kr
Status
Registrert

Kilde: Brønnøysundregistrene.

Eiendomsinformasjon

Eiendommen ved foretakets registrerte forretningsadresse.

Adresse
Hardangervegen 72, 5224 NESTTUN
Matrikkelnummer
4601-43/1073
Eiendomstype
Grunneiendom
Tomteareal
5 480,5 m²
Antall bygninger
1
Bygningstype
Annen lagerbygning
Antall teiger
2

Areal og bygninger gjelder eiendommen, ikke foretakets egne lokaler.

Kilde: Kartverket (CC BY 4.0) · Brønnøysundregistrene.

Siste kunngjøringer

Brønnøysundregistrene · Utvalg

Se kunngjøringer
DatoKunngjøringRegister
Godkjent årsregnskapRegnskapsregisteret
Godkjent årsregnskapRegnskapsregisteret
Godkjent årsregnskapRegnskapsregisteret

Flere foretak i samme næring

Samme næringskode og kommune · et utvalg fra registeret

Næring og registrert kommune er sammenligningsgrunnlaget, ikke økonomisk styrke eller en leverandøranbefaling.

Manglende informasjon er ikke det samme som null. Regnskapsår, registrerte roller og årlige eieropplysninger kan ha forskjellige oppdateringstidspunkter.

Spørsmål og svar om H72 PARK AS

Hva er omsetningen til H72 PARK AS?

Omsetningen (sum driftsinntekter) var 585 000 kr i 2025.

Kilde: Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025

Hva var resultatet til H72 PARK AS i 2025?

Driftsresultatet var 353 000 kr og årsresultatet 89 000 kr i 2025.

Kilde: Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025

Hvem er daglig leder i H72 PARK AS?

Daglig leder er Lene Haukeland.

Kilde: Enhetsregisteret

Hvem er styreleder i H72 PARK AS?

Styrets leder er Kenneth Haukeland.

Kilde: Enhetsregisteret

Hvem eier H72 PARK AS?

Største registrerte aksjonær i 2025 var HUS EIENDOMMER AS med 100 % av aksjene.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister, 2025

Hva driver H72 PARK AS med?

Selskapet er registrert med næringskode 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendom. Oppgitt aktivitet: «Eie aksjer og andeler i andre selskap.»

Kilde: Enhetsregisteret

Når ble H72 PARK AS stiftet?

H72 PARK AS ble stiftet 09.06.2022 og registrert i Enhetsregisteret 01.07.2022.

Kilde: Enhetsregisteret

Hvor holder H72 PARK AS til?

Forretningsadressen er Hardangervegen 72, 5224 Nesttun, i Bergen kommune.

Kilde: Enhetsregisteret